Deník

I'm back, back into the land of light

20. dubna 2014 v 19:14 | Peti
Panejo, co mě vůbec vede sem po skoro dvou letech psát? Prokrastinace nebo snad něco víc? Ne, jsou to ty články, co tu jen tak leží a který jsem si právě přečetla. Nepovalují se tu totiž jen ty články, ale velkej kus mě, a to se jen tak opustit nedá. :)

Naposledy jsem se zde zmiňovala o cestě po Švédsku, od té doby se toho stalo tolik.. ale ne zase tolik, aby se děly v mém životě nějaké převraty. Tou poslední větou jsem totiž naznačila něco, co pořád trvá. Ale stala se spousta jiných věcí, od úžasných hudebních zážitků na koncertech a fesťácích přes neskutečný stres kolem bakalářky a naučení se masážím až po velkou radost z očekávaných štěňátek. Ale vůbec nevím, jestli ještě mám potřebu psát, když mi to ty dva roky vůbec nechybělo, a tak se nechám sama překvapit. :)

Sverige

29. srpna 2012 v 14:01 | Peti
Ááá, cože, ono už bude konec prázdnin? Nééé!! Srpen byl tak skvělej, že jsem naprosto zapomněla vnímat čas..

Byla jsem ve Švédsku, kde jsem konečně navštívila Uppsalu (čti město Dave Leparda), z Uppsaly do Stockholmu jsem jela taxíkem, vykoupala jsem se v největším švédským jezeře, do kterýho nevlezli ani někteří Švédi, v Nyköpingu jsem potkala pár bláznů, v Mariestadu z jednoho auta vyhrávali Crashdiet, ááááhh!! .. a mám plno dalších zážitků. Přibyl mi krásnej plyšovej sob a tričko Sweden. Jo a ve Švédsku mají nejlepší čokolády, jaký jsem kdy jedla a taky jsem ochutnala snus! :D

Já v Uppsale

Švédskem ale moje léto nekončí, já jedu dál a prostě můžu říct, že se mám dobře. :))

Peti

Dead boys don't cry

25. května 2012 v 10:22 | Peti
Hejsan! Nějak jsem semka přestala psát, za což se svým stálým návštěvníkům omlouvám, ale když tu potřebu se vypsat nemám, tak se holt nepřekecám.

Zkouškové je v plném proudu, ale já už mám naštěstí většinu zkoušek za sebou. Přihlásila jsem se na první termíny a jednu jsem dala v předtermínu. Zatím všechno úspěšně, musím se pochválit. :D

Dokončila jsem svůj historicky první veřejný překlad ze švédštiny - http://cs.wikipedia.org/wiki/Crashd%C3%AFet
Není to úplně perfektní, ale na poprvé je to snad ucházející.

Hrubohustě se těším na Metalfest (už jen týden a půl!!), protože Blind Guardian, Powerwolf, W.A.S.P., Ensiferum, Alestorm, Skull Fist a drahouši Steelwing je vražedná kombinace. Taky navštívíme plzeňskou zoo, tam se taky moc těším. Mají tam tygřici, která se jmenuje Berry! :))

Přepadla mě nákupní horečka oblečení, potřebuju nový hadry na Metalfest a už jsem sehnala tři topy a přehoz s hustýma rukávama. Ještě bych k tomu chtěla sehnat sukni, ale žádná se mi zatím nelíbila.

Tady máte jednu písničku, která u mě teď pořád vyhrává.


Peti

Månen lyste på den svarta himlen och Månskensdockan berättade om sitt liv

6. února 2012 v 21:20 | Peti
Dneska jsem četla moc hezkej příběh o Månskensdockan.. jestli vás zajímá, co to znamená, tak si to zkuste najít. :P Mám pocit, že jsem se do knížek ve švédštině konečně dostala, začala jsem k příběhům tvořit slovníčky a pokud je příběh pěkný, tak mě to i dost baví. Strašně se mi líbí slovo månsken (čti: mónchien). :))

Mám nějaké plány na léto, ale zatím jsou jen v mé hlavě a ve hvězdách. Každopádně kdyby to náhodou vyšlo, bylo by to nejvíc cool léto. A ne, nejsou to Faerské ostrovy. Rozhodla jsem se, že se tam vydám někdy později, přecejen je to dost nákladné a moje duše začala toužit i po něčem jiném.

Pokračování článku s výše zmíněným nijak nesouvisí.

Metalfest, MoR, Basinfirefest.. každý z nich mě něčím přitahuje, ale jasnou převahu má zatím prvně jmenovaný: Blind Guardian, Ensiferum, Alestorm, W.A.S.P. - paráááda a pravděpodobně i Skull Fist a Steelwing. Zbláznila bych se, kdybych byla kdekoliv jinde, než na jejich koncertu, když hrají v Česku.

Na MoRu budou Deathstars, což je spíše dřívější záležitost, dneska bych je sice viděla ráda, ale dokážu je oželet. Stejně tak Edguy, Korpiklaani nebo Freedom Call. Ale ještě uvidíme, koho přidají, protože zase s kým jet bych měla a je to blízko a když mám už konečně svůj vlastní stan.. :)

A proč Basinfirefest? Protože Crashdiet! Kdysi jsem si říkala, že kdyby tady náhodou někdy hráli, tak na ně stejně nepůjdu, protože moje averze vůči současnému zpěvákovi je opravdu nemalá. Navíc bych tam zřejmě jela jenom kvůli nim. Má to cenu? Kdybych někoho sehnala, kdo by jel se mnou, tak bych do toho možná i šla, ale není to příliš pravděpodobné.

När det blev jul lyste månen på den svarta himlen och Månskensdockan berättade om sitt liv för dem. Men det är en annan historia.

Peti (.. nebo Månsken?)

We go full speed ahead!

29. ledna 2012 v 10:43 | Peti
Okey, na sobě uplé kalhoty, podkolenky, tričko Steelwing, plno řetězů, návleky na rukách, náušnice "Me" a "You", na krku malá kytara, kterou jsem dostala k narozkám od kamarádky, glády.. Ano, dneska se jde na drahouše Steelwing! Na outfitu jsem se vyblbla opravdu dostatečně. :D Bude to počtvrté, co na ty Švéďáky budu pařit. Za pár hodin vyjíždíme a už se nemůžeme dočkat. Jsem zvědavá, co na ně bude říkat kamarádka, která jede na heavy metalovej koncert poprvé. :)

Tak pá ;)
Peti

Špatného už snad bylo dost!

5. ledna 2012 v 18:17 | Peti
".. všechno je teď krásný, čekám, kdy se zase něco po***." Tohle jsem napsala před necelými třemi měsíci a hele, už je to tady. Ke konci roku se fakt po***, co mohlo. Z nádherného vrcholku jsem spadla na tvrdou a studenou zem. A že jsem si pořádně narazila čumák. Prostě nemám štěstí.. nebo mi není souzené? Nevím, co bych k tomu dodala, ono k tomu totiž není co dodat. Musím to brát tak, že jedna pěkná etapa mého života skončila a jde se dál.

Těsně před koncem roku Hilde (pro nově příchozí: můj nejoblíbenější skokan) nehezky spadl během dopadu. Vždycky jsem si při nějakém pádu říkala: "Šmane, ještě že se nic takovýho nestalo Hildemu." :-/ Hrozně mi tam chybí.. ale vypadá to, že by to nemuselo trvat tak dlouho než bude zase skákat. Doufejme. Brzy se uzdrav, Tome! :)

Teď (povinně) čtu tu nejnudnější knížku, ke které jsem se kdy dostala - je to dvěstě stránková úvaha o tom, co je to štěstí. Určitě si dokážete představit, jak je to děsně napínavé. Jediné, co je na tom dobré, je to, že je to od norskýho autora a sem tam se dozvím něco zajímavého o norské společnosti, ale na to by stačily tři stránky.

Edit: Ta knížka nakonec není zase tak zlá, jsou v ní již známé myšlenky rozebrané a aplikované na zajímavých příkladech. Problém je v tom, že se na takovéto čtení potřebuje více času.. třeba i půl roku.

Jdu se koukat na biatlon, tak zatím!
Peti

Dávám o sobě vědět..

2. prosince 2011 v 11:29 | Peti
Říkám si, že to dost letí, když už téměř končím první semestr. Teď se učím na zápočťák ze skandinávské historie, který mimochodem píšeme v den, kdy jedu na koncert Týr. :D Jinak nic převratného se u mě neděje, shrnula bych to do pár bodů:

- Navštívila jsem norské velvyslanectví v Praze, dozvěděla jsem se od pana velvyslance zajímavé věci a odnesla jsem si odtam i milý dárek. Také jsem se setkala s jedním norským spisovatelem, který u nás křtil českou verzi své knihy. Opravdu parádní den!

- Se švédským sborem budeme mít v příštích dvou týdnech pár koncertů, zřejmě je nejvyšší čas naučit se pořádně texty. :D

- Na Mástrech Amoni skvělý, ale přišlo mi, že hráli tak deset minut a né něco přes hoďku. Přijedou k nám znovu v létě na BA, což mě štve, spíš bych uvítala jejich plnohodnotnej koncert.

- O tomto víkendu začneme s Berčou zase cvičit pod vedením výcvikáře. Chceme složit základní zkoušku poslušnosti a připravit se na bonitaci. :)

- Mám už většinu vánočních dárků, což je tento rok snad poprvé, kdy je nesháním na poslední chvíli.

- Těším se na Týr, ale bez toho zápočťáku by to bylo lepší. Na druhou stranu na ně pojedu za odměnu, pokud ovšem to nepo.. a nebude mi to pak celej večer ležet v hlavě.

- Začaly skoky! První závody jsem neviděla, ale tento víkend jedu domů, tak Lillehammer mi snad neuteče.

Toť vše.

Peti

Hur mår du? Jättebra!

14. října 2011 v 23:02 | Peti
Uaah! Dlouho jsem vám nic pěkného nesdělila, že? A to se toho stalo celkem hodně.. všechno je teď krásný, čekám, kdy se zase něco po***. První tři týdny na vejšce mám za sebou, první týden jsem se ve švédštině doslova plácala, ale teď to už vypadá o něco lépe. Taky hodně zpíváme, švédsky samozřejmě. :) Další věc je, že jsem přes týden zase v Brně, bez rodičů, a neskutečně mi to vyhovuje. A v neposlední řadě jsem hrozně šťastná. ;)


Jo a včera jsem si objednala tričko Hammerfall, protože jsem zjistila, že mi k perfektnímu outfitu na jejich koncert chybí nějakej vršek, tak budu mít jedno moc hezký s Crimson Thunder. Už se nemůžu dočkat! :)) A za týden a dva dny budou Edguy. :)

Peti

Noch einmal nach Berlin!

9. srpna 2011 v 17:53 | Peti
Johóó, v pátek odjíždíme s holkama na pár dní do Berlína! Půjdeme do berlínské ZOO a znovu do Tropical Islandu, juch! A mám slíbeno, že navštívíme nějaký tamní metalový klub. :)

Když se koukám na fotky slečen, které si barví vlasy a všemožně si je upravují, jsem ráda, že mě tohle (snad nejen na chvíli) opustilo. Nejenom že jsem si přestala svoje vlasy žehlit, ale dokonce i fénovat. Těm, kteří mě znají, se to určitě zdá neuvěřitelný. :D Když si vzpomneu, jak jsem vždycky vyšilovala při pár kapkách deště, že se mi zvlní vlasy. A nebo jsem si nemohla umýt vlasy u někoho, kdo neměl fén. Byl to pro mě horor, ale teď? Začaly se mi vlnitý vlasy líbit! Jo, může za to MoR, ale víc už vědět nepotřebujete. xD No, aspoň si tak nebudu dál svoje milovaný vlásky ničit. Sama jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. Držte mi palce! :D

Čeká mě celkem nabitej podzim: v říjnu Edguy, v listopadu Zimní MoR a v prosinci Týr!! Z Faeřanů mám šílenou radost, jsem zoufale projížděla ten seznam koncertů a mezi těma DE, IT atd. na mě až skoro na konci vykouklo CZ a já jsem v tu chvíli začala šťastně lítat po pokoji. :) A na MoRu budou Amoni!! A Morbid Angel, Septici, Symfonia a Kiske! Ale stejně tam jedu kvůli Amon Amarth. :) Jo a mezitím budou nějaký koncerty v Brně.

Dala jsem se opět do čtení. :) Teď mám za sebou jednu z nejlepších knížek, co jsem kdy četla (možná úplně nejlepší) - Havran Krvavé oko. Dokonce mě jedna scéna rozbrečela, i když jsem podvědomě tušila, že to nedopadne zle. Ale i tak.. při tom počtu mrtvých. :D Je to moc dobře napsané. Zamilovala jsem si jarla Sigurda a jeho vlčí smečku. :) A taky si mě získalo výborné padání střetu pohanství s křesťanstvím. A ty hlášky! :D Je to první díl z trilogie, ale nevím, jestli ty další díly jsou už přeložené do češtiny. Kdyby nebyly, tak by mě to aspoň donutilo přečíst si něco v angličtině, což by mi vůbec neuškodilo. Jestli vám doba Vikingů není cizí, vřele doporučuji, protože tohle není žádná blbá slátanina. :) Ještě na mě čekají další dvě knížky s příběhem z této doby, tak jsem zvědavá, ale to už asi takové drsné příběhy nebudou. :D

Peti

One more drink!

9. července 2011 v 21:30 | Peti
Ááááá, hrabe mi! Za pár dní odjíždím na Masters a já se začínám sakra těšit. Zaprvé drahouši Steeláčí (překvapivě :D), fakt hafo se na ně těším!! :)) Teď jsem bláznivě zatoužila po Alestorm, konečně zas pořádná pogovačka! Jede mi tady ta jejich nejnovější deska, ale teda milí piráti, tohle se nedělá! Za jaké jste to označili bohy Vikingů? Mimochodem, Vikingové by nikdy neprosili o smilování.. ale jinak je ten song skvělej, jenom text si prostě zpívat nebudu. :D Dál se těším na Arkonu a Hammerfall, sice sem jezdí často, ale já je uvidím poprvé. Stejně tak Helloween. Už se vidím, jak se moje pohanská duše vyřádí u Pagan Alliance (Eluveitie, Finntroll), uáááh! Pátek bude asi nejšílenější, za sebou Rhapsody, Twisted Sister, Airbourne a Watain!

No tak doba, kdy jsem po ničem novém netoužila, je pryč. :D A žel se to netýká stovek korun ale tisíců. :-( Ale tak spíš to vidím do budoucna, vím, že to stejně jednou bude moje. :) O čem mluvím? Až si něco z toho pořídím, řeknu vám to. :)

Týjo, obloha u nás má teď zvláštní barvu, jdu to vyfotit..
.. trvalo to jen chvíli a zmizelo to. Zajímavé. :)

Bolí mě hlava, to je z toho hnusnýho vedra! To ve Skandinávii.. tam mi bylo líp. :) Ještě že se můžu zchladit v bazénu a pást se u babičky na zahradě malinami, borůvkami, jostou a rybízem, mňam!

Peti
 
 

Reklama