Milovaní

Raise your fist, Evangelist

30. června 2012 v 21:18 | Peti
Vím, vím, že na to tady opět kašlu, ale v době fb mi psaní sem začíná připadat zbytečné. Ani jsem nenapsala nic o tom, jak jsme se měli na Metalfestu. Jdu to dohnat, protože byl naprosto DOKONALEJ!!

Vrátili jsme se totálně unavení a s hromadou skvělých zážitků. Celej "náš Metalfest" byl naprosto Powerwolfovej! Protože POWERWOLF JSOU PROSTĚ DOKONALÍ!! Nejlepší vystoupení, nejlepší komunikace s publikem, nejlepší image, nejlepší texty, nejlepší fanoušci, první řada, Roel mě sám požádal o fotku, chybí mi fotka s mladším Greywolfem.. no kurňa, leze na mě absťák. :D


Jinak W.A.S.P. jsem si taktéž parádně užila (ikdyž udržet si na ně první řadu nebylo úplně lehký), Uriáši mile překvapili (zpěvák Bernie je hrozně roztomilej a úplně náhodou jsme ho potkali, když hráli Megadeth :D), popáté Steelwing a třešnička na dortu Blind Guardian opět perfektní (tentokrát jsem už fotky s BG chtěla, ne jak minule :D). Sečteno a podtrženo: Jsem debil, že jsem loni na MoRu zaspala Powerwolf, big fail.. :-/

Peti

I'm always there..

9. února 2012 v 23:26 | Peti
Sakra, já se na tohle nemůžu dívat.. nemůžu to poslouchat.. protože.. pláču jako želva. Právě tahle písnička mě každé ráno probouzí, už jen ty první tóny kytary.. Jemu už nikdy neřeknu, jak skvělou hudbu vytvořil, nikdy si s ním nepodám na koncertě ruku, nikdy už nic nezahraje, nezazpívá, nesloží.. Je mi hrozně, když se do tohodle ponořím. Ale přišlo to samo, koukala jsem na live videa Crashdiet a znovu jsem zkoušela aspoň trochu si oblíbit Simona. Jenže pak jsem narazila na tuhle srdcovku a tak prostě.. k tomu číst ty komentáře, když vám samotnýmu je děsně.. Aspoň do té Uppsaly za ním jednou pojedu, to vím jistě. A možná to nebude za dlouho..
Moc je chci vidět, fakt jo, ale bojím se svých emocí.. Uznávám, že je Simon velmi dobrý zpěvák - líbí se mi některé písničky s ním, ale prostě.. tohle je těžký pochopit.


Du har fått ditt ställe i mitt hjärta för alltid.

Omlouvám se za tenhle můj citový výlev, ale je to jen střípek. Áchjo, dneska je opravdu den na nic.. Jdu raději spát.
Peti

Milovaní Steelwing ve Zlíně <3

31. ledna 2012 v 13:06 | Peti
Åhh, bylo to zase tak úžasné, jako to na koncertech Steelwing bývá. Dostali i mou kamarádku a už na ně cheme jít zase. Nesnáším ten pokoncertní stesk, vědomí toho, že včera (předevčera) tu ještě byli a dnes už jsou někde daleko.. Proč se mi chce brečet, když tohle píšu?

Pro tentokrát jsem se všema nepokecala, ale to se mi vynahradilo zase jinde. Před koncertem mě pozdravil Oski, potom kolem nás procházel Alex a jak mě uviděl, tak se zastavil a objal mě. :) Moc se mu líbil můj outfit, pořád si mě prohlížel, ehh. :D Pochválil mi aji mou švédštinu a překecával mě na pivo. Před Skull Fist ke mně k pódiu přišel Nic a ironicky konstatoval, že jsou Fisti příšerní. Jeho ironie mi v tu chvíli úplně nedošla, takže jsem nereagovala zrovna nejlíp. Stejně si o téhle "švédské taktice" myslíme svoje, pořád tam s Alexem kuli pykle. xD


Samotný koncet byl bombastickej! Akorát jsme opět špatně slyšely zpěv, ale když jsme na Skull Fist šly trochu dozadu, bylo to o dost lepší. Na Steelwing jsem se ale z místa před Alexem nehnula. :D Po show jsme si je vyřvali (já švédsky, což se líbilo Nicovi, když mi podával ruku, řekl mi: "You are good!") a přišli se s námi ještě rozloučit, udělali na pódiu hlouček a loučili se.. mně to nedalo, nemohla a nechtěla jsem se smířit s tím, že je konec, a tak jsem se s pomocí fanoušků ocitla na pódiu a už jsem v tom švédsko-českém hloučku byla taky. Byli jsme tam takhle docela dlouho a s mým výkřikem "älskar Steelwing" jsme všichni naposled zařvali a pak už byl konec. Kluci ještě přišli, aby se vyfotili s fanoušky a pak jsme už jen mohli vzpomínat na super večer.


Pořídila jsem si další tričko Steelwing jako vzpomínku na tohle turné. Při odchodu z klubu u mě úplně náhodou skončilo Robbyho trsátko. Jen mě mrzí, že nepřišlo víc lidí, ale ti, co tam byli, si odnesli úžasné zážitky. :)

Peti

Zone of Alienation

11. ledna 2012 v 12:58 | Peti
Hihííí, jdu vás zase otravovat, neboť se toho teď kolem drahoušů děje docela dost. :))


Jéé, jsou prostě skvělí! :D Ty staré Rileyovi podkolenky a rukavice mi sice chybí, ale ani tyhle nejsou špatné (já to narozdíl od většiny z vás nemyslím ironicky! :D). Basák Nic je perfektní a taky má podkolenky! (Haha, běžte do háje s těma řečma z MoRu! :D) A má u mě jedno velký plus za to, že mi popřál k narozeninám. :) Alexovi to tam zase hrozně sluší.. No, už aby byl konec ledna!

Ani jsem se o tom tady nezmínila, ale konečně mají svoje vlastní turné a u nás vystoupí s kanadskými heavymetalisty Skull Fist, kteří jsou mimochodem úplně suproví!

A nové album Zone of Alienation?

Není tam nic, co by se mi nelíbilo. :) Podle mě udělali krok vpřed, je tam něco nového, odlišného, ale pořád to jsou stoprocentní a nezaměnitelní Steelwing! Nejvíce mě zaujala melodická Breathless, potom Tokkotai (Wind of Fury) a Solar Wind Riders.

Tracklist:
1 2097 A.D.
2 Solar Wind Riders
3 Full Speed Ahead!
4 Breathless
5 Tokkotai (Wind of Fury)
6 Zone of Alienation
7 The Running Man
8 They Came from the Skies
9 Lunacy Rising
10 2097 A.D. (Extended Cut) (bonus track)
11 Hit 'Em Hard (2010 Demo) (bonus track)

Peti

Hold the Heathen Hammer high!

10. prosince 2011 v 14:35 | Peti
Teď to bude vypadat, že je pro mě každej poslední koncert ten nejlepší, ale když to bylo tak skvělý!! Upadla jsem do naprosté euforie, paráááda!!

Crimfall v pohodě až na pár pomalých věcí, které mě nudily (a to mám pro pomalé metalové skladby slabost), od Moonsorrow jsem čekala víc, ale možná jsem na ně byla už unavená.

Ale Týr - naprostá krása! A nejlepší je Gunnar, kterej lítá po pódiu, divoce sebou hází a baví. :) Týr jsou pro mě něčím zvláštní, něčím zvláštním mi přirostli k srdci, čekala jsem od nich hodně, ale že až takhle budu bláznit? Po koncertě mě Gunnar málem umačkal v objetí a Heri byl hóóódně sdílnej a furt si chtěl povídat, tak jsem se dozvěděla mnoho zajímavých věcí. :) A taky byl skvělej Kári a jeho úprava hlavy na fotku. :D Sakra, já chci znovu!!

Setlist měli pěknej, hráli písničky především z posledních dvou desek. Kvůli rychlým a dynamickým skladbám nezbylo místo na ty staré pomalé, nezahráli mou nejoblíbenější Ormurin Langi, ale po koncertě jsem Herimu kladla na srdce, aby na ni příště nezapomněli, tak uvidíme. :D

Fotky mám se všema kromě Terjiho.. asi mě až příliš naštval tím, že si nechal ostříhat svoje krásný dlouhý vlasy. :D

Nejlepší!

!! Hammerfall !!

14. listopadu 2011 v 19:22 | Peti
Mám pocit, že Blind Guardian včera přišli o status nejlepšího koncertu, na kterým jsem byla. Bylo to úžasný, super pařba v první řadě a ani tam nebylo takový hrozný horko, jaký ve Vltavské bývá. Lehce mě bolí za krkem a rozčesat ty vlasy, to bylo taky dílo. :D Pořád mi v uších hraje Last Man Standing. Pomalá Always Will Be byla dokonalá. Nádhera. Moc se mi to líbilo. :))

Za necelé dva týdny jedeme znovu - na zimák a tam bude kdo? No přece AMON AMARTH!!

Peti

Masters of Rock '11, 14.-17.7.2011, Vizovice

21. července 2011 v 20:45 | Peti
Z MoRu jsem se vrátila živá a relativně zdravá (hned ve čtvrtek mi odešly hlasivky a z neděle na pondělí jsem se zřejmě nachladila). Užila jsem si to maximálně, žádná kapela, od které jsem něco čekala, mě nezklamala, ba naopak. :)

Největší zážitek: Pagan Alliance, Varg, Alestorm, SSOGE, Watain, Arkona, Steelwing
Největší překvapení: Moonspell, Legion of the Damned a opět musím zmínit Varg
Nejlepší "velikáni": Twisted Sister, Hammerfall a Rhapsody
Největší zklamání: To bylo jen jedno - Guano Apes
Jiné zážitky: ToiToiky, na ty se nedá zapomenout a po dešti hromada slimáků, éééé!

Čtvrtek

První den jsem byla plná energie, a tak jsem si stoupla do první řady a čekala jsem na svoje milované Alestorm - já debil jsem dala svým hlasivkám co proto hned při své první oblíbené kapele, ale bylo to skvělý! Hodně hráli písničky z novýho alba, čímž mě velice potěšili. Po Alestorm jsem opustila první řadu a Virgin Steele jsem už pozorovala z povzdáli, nijak mě nenadchli. Šla jsem si pro podpisy Alestorm a vyfotila jsem se s Chrisem.


K večeru nastala moje chvíle. Na Amorphis jsem blbla s klukem, kterýho mi pak odvedl jakejsi chlap, tsss! :D A potom už Pagan Alliance (Eluveitie a Finntroll)! Óh, to byla paráda! Akorát jsem si nejdřív stoupla moc dopředu, kde pro mě nebyl dostatek prostoru, tak jsem to brala asi na třikrát dozadu, dokud jsem neměla místo k tomu si je pořádně užít. Hudební orgasmus. Před Hammerfall nás pozdravil Tór a potom jsem si už vychutnávala ten pěkný hlas. Potěšili mě písničkou Crimson Thunder. :) Temné Moonspell jsem chtěla vnímat jen jako kulisu, protože jsem byla zakecaná, ale uchvátili mě natolik, že jsem zavřela pusu a jen jsem obdivně poslouchala. Určitě je chci někdy znovu vidět.

Pátek

Pátek byl další nabitý den. Přišla jsem na Dark Gamballe, ale ti mě nechytli. Zato mě úplně uchvátili němečtí Varg - naprostá euforie, zážitek z nich mám jako prase. I když jsem na nich byla dost vepředu (a uprostřed), místo bylo. Měla jsem kolem sebe tlupu Vikingů, kteří je prožívali stejně jako já, prostě paráda. Z Varg jsem žila ještě hodně dlouho, áááách! Musím sem hodit video! Stála jsem někde pod tou vlajkou. :D


Po Varg nastoupili čeští Silent Stream Of Godless Elegy a musím říct, že jsem si je užila daleko víc než tenkrát na Favále. Neskutečně jsem je prožívala, opravdu nádherný zážitek. Tady je malá ukázka, zahlídla jsem tam i svoje ruce. :D

The Lay of Thrym

4. června 2011 v 19:00 | Peti
Týr, Alestorm a Hammerfall - od těchto kapel mě zajímají jejich nové fošny. Chtěla jsem se jako první vrhnout na HF, jenomže negativní ohlasy, co jsem zaslechla, mě spolu s úvodním songem One More Time odradily, takže musí chvíli počkat, neboť jsem se dneska dostala ke zlatým Týr. Jo, mám je hodně ráda, názory žádný jsem neslyšela, tak směle do toho! :)

Už při prvním poslechu jsem věděla, že se mi to líbit bude, a to u mě vždycky všechno hrozně trvá (tedy až na pár vyjímek), než si něco zamiluju, takže to neberte na lehkou váhu. :D Zatím mě nejvíc zaujaly Hall of Freedom, Evening Star a Nine Worlds of Lore, aji bonusovej track I se mi moc líbí. Hudba super, vokály super, menší změna tam je, ale pořád je to dost týrovský - já jsem spokojená a jdu poslouchat dál. :)

Moje přání vidět je live se stále více prohlubuje. Všem, kteří mají rádi vikinskej metal, vřele doporučuji!

Peti

Hear my cry, master!!

3. května 2011 v 21:54 | Peti
Musím se s vámi podělit o svou radost!! :)) Konečně známe jméno nového basáka Steelwing! A co víc, už se na něj můžeme i podívat! Tak jo, bála jsem se, aby si nenašli někoho, kdo se k nim nebude hodit. Haha, jak jsem jen o nich mohla takhle pochybovat? :D Říká si Nic Savage a už jenom z těch fotek vypadá sympaticky a mile.. a trochu jako holka. Nemám si na co stěžovat, naopak, jsem příjemně překvapená.. jsem nadšená! On se mi fakt líbí a myslím, že se k nim perfektně hodí. Cituji Rileye: "Vlastně jsme zjistili, že už známe někoho, kdo cítí a vypadá jako jeden z nás, znal všechny naše písničky nazpaměť a - k našemu překvapení - uměl hrát také na baskytaru!"
(zleva) Nic, Alex, Riley, Oskar, Robby

Alex na té první fotce .. umm .. héééj, ale on si zkrátil vlasy! To teda néé jako.. xD Zato Riley je bude mít za chvíli až po prdel. :D

A na druhé fotce zase Oski .. jemná tvář s pěkným úsměvem .. chci znovu obejmout, slyšíš? xD
Drahouši, na který prostě nedám dopustit a kvůli kterým se s váma klidně porvu! Říkám to schválně, protože moc dobře vím, jak moc je všichni žerete. Hlavně vy kluci, že ano.. :D

Novému blonďatému basákovi chci popřát hodně nezapomenutelných zážitků s kapelou, skvělé fanoušky a hlavně ať se daří. A já věřím, že určitě bude! :))

Peti

I'm the master of toys

22. dubna 2011 v 20:40 | Peti
..and all your girls and boys are welcome to my wonderland!

Pořád dokola sjíždím DVD The Flying Opera, to je prostě poklad. :))
Dneska jsem se dočetla, že byl Tobi zvolenej v Japonsku jako nejlepší skladatel písní 2010. Děcka, já vám toho chlapa chci tak strašně moc potkat! Nikdy, N-I-K-D-Y, si neodpustím, že jsem na ty Masters nejela.. A ten rozhovor s ním ve Sparku, moc hezky tam řekl, že jsou jeho fanoušci jeho miláčci. Je to hrozně milý. :))

Áááááá, vezměte mě někdo s sebou v létě na Wacken!!
 
 

Reklama