Morčáčci

Sad, sad, sad

9. října 2010 v 10:17 | Peti
Velmi smutná zpráva.

Dneska ráno umřela naše jediná samička Kim.. :-/ :-(

Goodbye my sweetheart

2. dubna 2010 v 20:05 | Peti
Smutná zpráva...

Dneska ráno náš Bobík vydechl naposledy... :-/
(Já ten článek snad ani nedám dohromady, slzy...)

Bobík
Bobík byl moje úplně první morčátko, co jsem kdy měla. Jako malá jsem po morčátku hrozně toužila a na podzim 2004 jsem ho konečně dostala. To jsem chodila do sedmé třídy. Potom k němu přibyli další. Ale on byl ten první.
Byl strašně hodnej, klidnej, v pohodě se nechával hladit... A fotit. Když byl mimo klec, nikdy nikam neběhal jako ostatní, ale zůstal sedět na místě. A také to byl vděčný strávník. Čím ostatní pohrdali, jemu to chutnalo.
Je tatíkem našich prvních morčecích miminek.

Dožil se krásného věku - pět a půl roku.
Odpoledne jsme ho uložili do hrobečku k mlaďoučkýmu javoru a ten strom se bude jmenovat po něm.

Na cestu do morčecího nebíčka mu věnuji tuhle nádhernou písničku. Tolikrát ji musel kvůli mě poslouchat...


So came this time when moonlight ... blackened my heart
I can't stand this pain
The chain is broken it's tearing open ... my scars
I want to feel the flame ... again

Bobík

REST IN PEACE
Lanny

Rose sleduje pohádky

4. února 2010 v 16:08 | Peti
Takhle vydržela něco přes půl hodiny. :)

Nabízím morčátko

11. října 2009 v 19:45 | Peti
Do dobrých rukou daruji krásné rozetkové morčátko. Předání pouze osobně, a to v Brně a jeho okolí. Pokud máte o morčátko zájem, kontaktujte mě e-mailem: Swan.Angel@seznam.cz.
Lanny

Goodbye 1

11. října 2009 v 18:45 | Peti
Minulý týden jsem se rozloučila s jedním z malých morčátek. Nakonec se teda ukázalo, že je to sameček, takže spokojenost je maximální. :-) Moc si přeji, aby se měl krásně, protože se mi echt líbí. A za několik dní zapěji sbohem i druhému morčátku. Řeknu vám, že ze všech pěti morčat je nejhlučnější právě to nejmenší, ne jenom lidská děcka hlasitě řvou. :D

Lanny

Kvík, kvík, máme se dobře

26. září 2009 v 13:53 | Peti
Malá morčátka si vedou výborně, bříška mají napapaná, v domečku mají teploučko a s Bobíkem, který je s nimi a s Kim teď v kleci, vycházejí bez problému. Na to, jaká to jsou malá stvoření, piští jako divá, jakmile si je někdo vezme do ruky. Uvažuji o tom, že bych si jedno z nich (to světlejší) nechala, ale to bych musela nějak vyřešit bydlení - klece. Pět morčat je už docela dost, ale když mně se tak hrozně líbí...

Přidala jsem nové obrázky malých morčáčků - zde.

Lanny

Vrh B - 18.9.09

18. září 2009 v 20:13 | Peti
Po necelém roce nám Kimuška nadělila svou již druhou nadílku. O půl páté ráno se jí narodila dvě rozetková miminka. Nejprve to vypadalo, že se jí do péče o mladé moc nechce, drobečky nechala v domečku a zajímalo jí jen jídlo. Ale to netrvalo dlouho, jak se dostatečně nasytila, ujala se svých poviností a nyní spinkají všichni tři natulení k sobě.
Rodiče: Duffík a Kim
Potomci: dvě mláďátka (pohlaví doplním později)

1. den (18.9.09)

Máme miminka!

18. září 2009 v 17:10 | Peti
Se začátkem víkendu přináším radostnou událost. Narodila se nám dvě morčecí mláďátka! Ještě včera jsem si Kimušku chovala a říkala jsem, že se jí to v bříšku už dost hemží. A dnes v pět ráno jsem vzhůru. Vzbudil mě nezvyklý hluk od klecí. Energicky vstanu (jindy se ke vstávání přemlouvám) a jdu do obýváku, kde spala mamka a ta mi oznamuje, že Kim porodila dva rozetkové drobečky. Duffík se ráno v sousední kleci mohl zbláznit, jak moc chtěl za Kim.
Během dneška přidám fotky z jejich prvního dne života a v následujících dnech budu fotky přidávat do jednoho článku (odkaz bude v menu).
Lanny

Morčáci a Mia podruhé

27. srpna 2009 v 11:11 | Peti

Krmení divoké zvěře

19. srpna 2009 v 17:59 | Peti
Protože je Duffík stále nemocný, všichni ostatní teď bydlí v jedné kleci. Holky spolu vychází v pohodě a Bobík je v přítomnosti dvou samiček v sedmém nebi.
 
 

Reklama