Zápisníček

Berry je CHOVNÁ!! (plus nové stránky)

25. září 2012 v 22:33 | Peti
Ano, ano, anóóó!! Berruška je od neděle chovnou fenou, takže už pro ni můžeme hledat vhodného ženicha. :) Jsem hrozně ráda, že se nám to povedlo, že jsme nezklamali a že jsme došli až na konec. :) A protože máme již registrovanou CHS a chovnou fenku, založila jsem nové stránky, které poslouží především budoucím zájemcům o štěňátka. Nebudou se tu tedy už objevovat všechny novinky ohledně Berrušky, občas sem něco hodím, ale nebude toho moc.. ono toho celkově není moc, co sem dávám, ale to je jedno. Každopádně nové stránky naší Chovatelské stanice, kde aktuálně najdete náš výsledek z bonitace, jsou http://bobravske-jezero.weebly.com.

Peti

LVT hovawartů Švábov

15. července 2012 v 15:47 | Peti
Včera jsme se vrátili z hovawartího výcvikového tábora ve Švábově na Vysočině. Moc se nám tam líbilo, všude rybníky, louky a pěkné lesy. Cvičili s námi výborní výcvikáři, kterým za vše moc děkujeme.

Z tábora jsme si odvezli spoustu nových a užitečných informací a hlavně si Berča vyzkoušela to, k čemu jsme se dosud nedostali. Překvapivě Berča nejeví valný zájem o obrany, před figurantem stojí jako andílek a raději by se mazlila než kousala. :D Naopak s velkou chutí vypracovává stopy, do kterých nás zasvěcoval pan Mirek Pospíšil (mistr světa hovawartů stopařů). Dokonce jsem překonala i vstávání o půl šesté. Berča byla vždy pochválena až na jednu stopu, kdy nechala tu naši ladem a šla do stopy sousední, kde byla lepší vůně již po vyjezených buřtících. :D Protože Berča jeví o stopy opravdový zájem, rozhodla jsem, že se této disciplíně začneme věnovat. Cestou domů jsme se zastavili v PetPlanetu a nakoupili tam Berči několik parádních věcí od Gappay, takže můžeme směle začít trénovat.

Vyzkoušeli jsme si i nácvik bonitace. Nebyl tam žádný větší problém, rušivé efekty nevadily, skupinka v pohodě, akorát hra se mi moc nelíbila, protože Berča si chce hrát jen s vodítkem. Ale dneska jsem vyzkoušela nový míček na lanku a ten se jí k mému nadšení moc líbí, takže paráda!

Ráda zase na podobnou akci pojedu, tento tábor nám všem velmi prospěl.
A teď už několik fotek. :)

Stopy

Klubová výstava Knížecí rybník u Tábora

14. května 2012 v 10:17 | Peti
Propršenou sobotu jsme strávili v malebných jižních Čechách na klubové výstavě v Knížecím rybníku u Tábora. I přes ne úplně ideální počasí byla Berča úspěšná. V konkurenci 37 fen v třídě otevřené dostala hodnocení VÝBORNÁ!! To znamená, že další z podmínek pro bonitaci máme spněnou. Jupíííí! Posuzovala paní Elizabeth Kapsch z Rakouska, která každou fenku hodnotila velmi důkladně. Berča byla úžasná a v posudku si vysloužila mimo jiné i velmi přátelskou povahu, což nám udělalo velkou radost. :)

Sobotou ale naše radost neskončila. Amálce se v neděli narodila dvě koťátka! Jedno je světle rezavé a druhé černobílé. Tak máme doma na chvíli o dva přírůstky více. :)

Aby toho nebylo málo, tak už můžu s potěšením oznámit, že máme CHS mezinárodně chráněnou FCI, která se jmenuje Bobravské jezero!

Peti

Kam v létě?

22. března 2012 v 17:52 | Peti
Rozhodla jsem se, že letos pojedeme na nějaký psí letní výcvikový tábor. V lednu jsem se po pár táborech koukala, ale neměla jsem vyřešené, kdo by se mnou jel, tak jsem to nechala být. A vyplatilo se počkat. Na stránkách hovawart klubu se objevila pozvánka na LVT Švábov na vysočině. Když jsem o tom řekla našim, líbilo se jim to a jsou pro jet. Jsem hrozně ráda, protože to není daleko, jedeme celá rodina a Berča bude mezi "svými". (Tím se mi také vyřešilo dilema, zda se vykašlat na letošní Masters - kryje se to, takže určitě nejedu.) Na táboře bychom aji chtěli složit jednu ze základních zkoušek z poslušnosti, tím bychom byli o krok blíže k uchovnění. To je náš cíl tu zkoušku v létě udělat. Ještě před prázdninami pojedeme do Knížecího Rybníka u Tábora na výstavu, už se na ni pomalu připravujeme.

Také už nějakou dobu rozmýšlíme o jménu naší budoucí chovatelské stanice. Nejprve padaly samé anglické názvy, ale nakonec jsem od toho odstoupila. Chci, aby tam byla Bobrava a nakonec to vyhrálo Bobravské jezero, ale do formuláře se píše šest možností, tak jsme je nakonec dali dohromady a příští týden to odešlu.

Peti

Berruška má 2 roky!

21. února 2012 v 21:21 | Peti
Umývá nám tváře, dává pusy, chrochtá od smíchu, neustále někoho zachraňuje a vymýšlí, jak nás co nejchytřeji obelstít, aby dosáhla svého.. Není řeč o nikom jiném než o naší drahé Berry, která má právě dnes dva roky. Všechno NEJlepší, Béďo!! :))

DKK

10. června 2011 v 13:04 | Peti
Dostali jsme výsledky DKK, kterých jsem se hrozně bála, protože pan veterinář nám sice nic určitého neřekl, ale moc se mi z jeho slov nezdálo, že to bude úplně ideální. S radostí ale oznamuji, že výsledek ideální je, tedy negativní - DKK 0/0 (HD A)!!

Jak žijeme?

25. května 2011 v 13:37 | Peti
Musím na našeho broučka něco prásknout! :D Je to neuvěřitelný závislák, dokáže překonat i nepřekonatelné, aby byla s námi. Už jsme zvýšili zábranu, kterou máme na místě brány (brána pořád ještě není hotová), jenomže.. Taťka šel na chvíli pokecat k sousedům a co to zlato neudělalo.. rozběhla se a přeskočila a zbořila metr a čtvrt vysokou zábranu z těžkých dřevěných desek, potom chvíli pobíhala kolem plotu a nakonec si čumáčkem otevřela braknu od sousedů a byla tam. :D
Když ji necháme samotnou a neslyší nás, je všechno v pohodě, ale nedej bože nás někde uslyší a najednou pro ni není překážky!

V pondělí jsme byli na zrentgenování DKK. Chudák, po uspání a probuzení byla Berruška úplně mimo. Třeba vlezla pod stůl, kde normálně spává a jenom tam stála.. až jsme jí řekli, ať si lehne, tak si teda lehla. Nebo asi deset minut koukala do prázdné misky a když si konečně šla lehnout, usínala, ale hlavičku na zem si nepoložila, až ji mamka pěkně uložila, usnula. Ten večer byl fakt děsnej, ale ráno už to byla zase naše dračice, která na mě skočila a hned mě zašpinila, ale v tu chvíli jsem za to byla ráda. :))

Máme se fajn a dneska už konečně půjdeme zase běhat, juchůů! Se těším. xD

Peti

Berruška má 1 rok!

21. února 2011 v 20:34 | Peti
Je to neuvěřitlené, jak ten čas letí. Úplně si vybavuji krásnou prosluněnou zimní neděli. Byla jsem v ten den s babičkou na procházce.. přesně v tento den se Resince narodila naše milovaná Berruška. :)

Když to tady tak píšu, chce se mi brečet, ačkoliv nemám proč. Zřejmě jsem teď trochu přecitlivělá, ale to už patří někam jinam. :)

Všechno nejlepší Berry a všechno nejlepší celému B-vrhu!!

První výstava

6. února 2011 v 10:45 | Peti
Táááákže, máme za sebou naši první výstavu (rovnou mezinárodní, ve zprávách říkali, že je to jedna z největších výstav v Evropě) se známkou V3 ve třídě mladých. Posuzovala slovenská rozhodčí paní Ridarčíková.

Čekání bylo úmorný, Berruška z toho byla naprosto vyřízená a my taky. V kruhu si měla na závěr tendenci i lehat. Na výstavu do haly už nejdu - moc lidí, hnusnej vzduch, blééé. Ale těším se do Kroměříže! :D

Děkujeme moc naší paní chovatelce, že nás přijela podpořit!! :)

Peti

Svod mladých

27. září 2010 v 8:02 | Peti
Za pořádného lijáku jsme včera ráno vyjeli směr Kroměříž na svod mladých. Berča tam byla jedna z nejmladších. :) Předvedla se na výbornou a odnesla si krásný čistý svodový kód 5/3a!! Naměřená výška 62 cm.
 
 

Reklama